1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Ziyaretçi, Yeni forumumuz hepinizin hizmetine açılmıştır. Hepimize hayırlı olsun.
    Duyuruyu Kapat
  3. AoiFansub Başvuruları Açılmıştır! Başvurmak isteyen arkadaşlar başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.
    Duyuruyu Kapat

Eleştiri [MP] Anime Eleştirisi - 8 - Kimi no Na wa

'Anime Eleştiri/İnceleme' forumunda Vuats tarafından 26 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

?

Siz bu animeyi beğendiniz mi?

1. Evet

34 oy
    100.0%
  2. Hayır

0 oy
    0.0%
  1. Vuats

Vuats Sama
    Site Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    179
    Kimi no Na wa (Dram,Romantizm,Doğaüstü)
    Anime uzun süredir MyAnimeList.net'de En yüksek puanlı film olarak tahtını koruyor.Yayınlandığı (26 Ağustos,2016) Tarihten beri yükselişte olan bu anime
    oldukça ilgimi çekmeyi başardığından dolayı "İzlenecekler" listeme girmeyi
    başardı kendileri.
    Aslında bir Movie,1 Saat 45 Dakikalık güzel,kafa dinleyeceğiniz fakat birçok insanın ağladığı bu güzelim animede yaşadığım duyguları anlatmak gerekirse;

Mükemmel kelimesi yeterli olacaktır.
    Neden bugüne kadar izlemediğimi bilmemekle birlikte 2 gün önce başladım izlemeye,fazlasıyla aksiyon animesi izlediğimden dolayı artık birazcık duygusala bağlamak ve birazcık daha yavaş takılma anımın geldiğini düşündüm ve başladım gecenin 3'ünde izlemeye.Tahmin etmesi kolay oldu fakat yaşattığı duygular kesinlikle muhteşemdi.
    Beni Ağlatacak kadar etkilemedi fakat sizde nasıl bir sonuç verir,vermiştir bilemem.Evet Duygusaldı fakat üstesinden gelinebilir.
    Şimdi birazcık hikayeden bahsedelim;
    -Spoilersız Bölüm-
    Mitsuha Miyamuzu adlı hikayemizin ana karakteri bir lise öğrencisi,Japonyanın kırsal kesiminde dağların arasında bulunan İtomori kasabasında yaşayan,Dinine bağlı bir kızdır.Dinine bağlı biraz komik kaçıyor farkındayım fakat onu en mantıklı bu şekilde tanımlayabiliyorum yani özür dilerim.:hihi:
    Ninesiyle kalan Mitsuha adlı karakterin gece rüyasında gördüklerinin aslında rüya olmadığını anlamasıyla hikayemiz başlar..

-
    Spoilerli Bölüm (1/1)-
    İçeriği görebilmeniz için Üye olmanız veya gerekiyor!
    ---

PUANLAMA ;

SENARYO = 9
    Senaryo muazzam,kısa sürede istediğini bize veriyor ve duyguyu yaşatıyor.
    SESLENDİRME = 8
    Atmosfere girmemiz uzun sürmüyor fakat akılda kalıcı bir ses tonu yok.
    MÜZİKLER
    = 10
    Rahatlatıcı müzikler kullanılmış ve insanın dinlerken bile tebessüm etmesini sağlıyor.
    ÇİZİM VE EFEKTLER = 10

Animenin en büyük silahı,sizi kalbinizden yakalayacak mükemmel efektlere sahip,çizimleride keza öyle.

FİNAL = 8
    İzledikten sonra Spoilerlı yazımı okuyun ve neden finalden kırdığımı anlayın,Daha duygusal bir son olabilirdi fakat insanların çoğu muhteşem bir final olduğunu söylüyorlar.Ben sadece aynı fikirde değilim,Güzeldi fakat muhteşem değildi.

Yazının Özeti ;
    Kesinlikle izlenmeli,özellikle bir aksiyon animesi üzerine hızlı bir şekilde bitirmek gayet tatmin edici,denendi onaylandı.Bunlar tabiki benim fikirlerim olduğu için herkesin aynı hisleri yaşaması mümkün değil.Duygusal anime izlemeyi sevmiyorsanız bile bu animeye yinede bir göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum!

Uzattığımın farkındayım fakat içimi döktüm gibi oldu,başınızı ağrıttıysam özür diliyorum,tamamını okusanızda okumasanızda en azından merak edip baktığınız için teşekkür ediyorum.

GENEL TOPLAM = 9/10

Minecchi, Allen ve BlackDaisy bunu beğendi.
  2. BlackDaisy

BlackDaisy Anime Meraklısı
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    24
    Vuats bunu beğendi.
  3. Vuats

Vuats Sama
    Site Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    179
    İçeriği görebilmeniz için Üye olmanız veya gerekiyor!
    Yorumun için teşekkür ediyorum öncelikle,Silent Voice (Koe no Katachi)Bence çizim olarak daha düşük fakat hikaye olarak çok daha duygusal olacaktır bu sebeple bende merakla ilk çıktığı günden beri izlenecekler listemde yer ayırdım.Japonya'da çıktı bildiğim kadarıyla,umarım yakın zamanda çıkar ve çevirirsiniz bizde izleriz yorumlarız :yokcanım:

4. Hikarion

Hikarion Aktif Üye
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    19
    Filmin açığını şöyle kapatayım: Bedenleri değiştirmeleri veya zaman kaymaları bilimsel olarak değil, eski Japon tanrılarna dayalı olarak gerçekleşiyor.

BlackDaisy ve Vuats bunu beğendi.
  5. Arhy

Arhy Aoi Yeni Üye
    Aoi Ailesi - Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Finalde güzel birşeyler bekliyordum, benimde içimde kaldı biraz ama genel olarak başarılı bir anime.:eek:

hikuma, BlackDaisy, Vuats ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. LightnessKaneki

LightnessKaneki Aktif Üye
    Aoi Ailesi - Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Çok güzel bir anime olmuş konusu mütiş ve çok acıklıydı izlerken ağladım.

Vuats bunu beğendi.
  7. Ihatesnakei

Ihatesnakei Aoi Yeni Üye
    Aoi Ailesi - Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ben bu animeyi müzikleri ve çizimleri için bilene izleyebilirim

LightnessKaneki bunu beğendi.