1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Ziyaretçi, Yeni forumumuz hepinizin hizmetine açılmıştır. Hepimize hayırlı olsun.
    Duyuruyu Kapat
  3. AoiFansub Başvuruları Açılmıştır! Başvurmak isteyen arkadaşlar başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.
    Duyuruyu Kapat

Eleştiri [MP] Anime Eleştirisi - 1 - Death Note

'Anime Eleştiri/İnceleme' forumunda Vuats tarafından 30 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

?

Siz bu animeyi beğendiniz mi?

1. Evet

100.0%
  2. Hayır

0 oy
    0.0%
  1. Vuats

Vuats Onu bunu eleştiren! :>
    Site Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    35
    DEATH NOTE;Desu Nôto
    Eminimki anime izleyipte Death Note'u daha izlememiş olan insan çok azdır,fakat yinede bu başlığı açmak istedim.
    Anime 2006 yılında aynı adlı mangadan uyarlama olarak japonyada çıkmıştır.Tsugami Ohba tarafından yazılmıştır.
    Hikayesinin sağlam olduğunu düşündüğüm bu anime birçok insanın ki benimde dahil ilk izlediği animedir.
    Öncelikle hikayesinden kısa bi bahsedelim

-Spoilersız Bölüm-
    ---
    Yagami Light okulunda ve çevresinde gayet popüler ve çok zeki bir çocuktur.hayatından yeterince mutlu değildir,bir sürü suçlunun insanları öldürüp hapise girip çıktıktan sonra aynı işlemi yapmasını salaklık olarak adlandırılır.bunun yerine idam cezasına çarptırılmalarını düşünür.Yine bir gün derste sıkılmış bir vaziyette dışarıyı seyrederken gökyüzünden siyah birşey düştüğünü fark eder fakat aldırış etmez.
    Okul çıkışında aynı defteri tekrar görür ve üzerinde yazan yazıyı farkeder üzerinde "Death Note" yani Ölüm defteri yazmaktadır.arkasında yazan kuralları tek tek okur ve şaka olduğunu sanar.Şaka ise kimse ölmez şaka değilse önemsiz birini öldürmem gerekir der ve haber kanalından bir adamın ismini deftere yazar,40 saniye sonra o adam ölür ve Light gözlerine inanamayıp tekrar test etmek ister,yine olumlu bir sonuç alınca hayatı tamamen değişir.Kendisini bu dünyaya adayacağını ve bu dünyanın tanrısı olacağı gibi bir çocuksu hayale kapılır.
    ----
    Şimdi buraya kadar olan bölümde hiçbir spoiler vermeden olanları anlattım ve gerçekten ilginç bir hikayesi var gibi gözüküyor buraya kadar ilk defa bu yazıyı okuyan ve animeyi veya mangayı izlememiş bir insan sanıyorumki ilginç bir hikayesi olduğunu düşünecektir.Kesinlikle hikaye ilginç,işleniş tarzı belirli bir bölüme kadar yaklaşık 20 bölüm civarı güzel,fakat son 10 bölümde birçok insan gibi bende bozduğunu düşünüyorum.Kalitesinden şaştı ve büyük falso verdi.neyse oraya gelicez artık :)

-BOL SPOILER (37/37)-
    Tüm bölümleri izlemeyen arkadaşların burayı okumamasını tavsiye ediyorum
    ---

İçeriği görebilmeniz için Üye olmanız veya gerekiyor!
    ---
    Spoiler Bitti

Olay bu kitaba ismi yazan kişi ölüyor kira ismi ile tanınan yagami light kötü olan herkesi öldürmeye çalışır destekçileri ve düşmanları doğal olarak olacaktır ve bu savaşı acaba hangi taraf kazanacaktır?

Şimdi ben bu anime'nin özgün senaryosunu ve işleyiş tarzını gerçekten seviyorum,Fazlasıyla Brainfuck adlı mevzuyu döndürüyor yani anlamak için biraz kendinizi kasmanız gerekebilir
    Animenin şarkıları ise gerçekten çok güzel izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız zaten
    Hikaye çok zekice yazılmış
    Seslendirmeler Başarılı
    Şarkılar tam yerinde geliyor
    Tahmin edilebilir ama gayet tatmin eden güzel bir final.

PUANLAMA;

SENARYO = 10
    ÜSTÜNE DÜŞÜNÜLMÜŞ HARİKA BİR SENARYO!

SESLENDİRME = 9
    Seslendiren insanlar kesinlikle mükemmel iş başarmışlar!

MÜZİK SEÇİMİ = 9
    Doğru anlarda doğru müzikler seçilmiş ve tabiki bestelenmiş

ANİME FİNALİ = 8

Yazının özeti ; anime gayet tatmin edici ; polisiye,psikolojik ve gerilim odaklı en iyi animelerdendir kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum

GENEL TOPLAM = 9/10

bu sitedeki ilk eleştirmem olduğu için acemice olabilir ama hayırlı olsun diyelim..

samedun bunu beğendi.