1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Ziyaretçi, Yeni forumumuz hepinizin hizmetine açılmıştır. Hepimize hayırlı olsun.
    Duyuruyu Kapat
  3. AoiFansub Başvuruları Açılmıştır! Başvurmak isteyen arkadaşlar başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.
    Duyuruyu Kapat

Kinnikuman II Sei : Zorlayabilecek Çeviri İsteği

'Anime Çeviri İstekleri' forumunda AyılarınHükümdarı tarafından 1 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. AyılarınHükümdarı

AyılarınHükümdarı Aoi Yeni Üye
    Aoi Ailesi - Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://myanimelist.net/anime/1707/Kinnikuman_II_Sei

Benim gibi 90-2000 ler çocuğu iseniz Ultimate Muscle serisini hatırlamanız mümkün. Bu seriyi olması gerektiği gibi orijinal dilinden izlemek istediğim de hiç bir yerde bulamıyorum. Türkçe alt yazılı bulma ihtimalimi düşünmedim bile ingilizce aradım. (Yıllardır bu batağın içindeyim ve ufaktan ingilizcem var. İzlemem için yeter de artardı.) Ancak dublaj bulabilirsiniz. Zorlu uğraşlarımın sonucu (Serinin japon alfabesiyle yazarak ve yanına torrent ekleyerek) bütün serinin torentini buldum. Eğer japonca alt yazı bulsam google translete der bir şekil çevirirdim ama bu konuda hüsranlıyım. (İngilizce alt yazı dosyasını bulsam şahsen direkt çevireceğim ama dediğim gibi seriyi orijinal dilde alt yazılı sadece kaza kaza 26 bölüme kadar bulabiliyorsunuz.)

Japoncadan diret çeviri yapabilecek çevirmen varsa bu old but gold seriyi batıya kazandırmak ister misiniz? Ya da admin arkadaşları kızdırmam umarım ama eğer bildiğiniz japoncadan direkt çeviri yapan ve istek kabul eden yabancı fansub varsa bana söyleyebilir misiniz?

Açıkçası kendim için izlemiyorum. Dediğim gibi yıllardır anime izlerim, kulak dolgunluğum yeterince var. Raw da izlerim. (izleme izlerim ama çevirmeye yetmez) Ben bu güzelim nostaljik seriyi yeni nesillere kazandırma taraftarıyım.

Şimdiden teşekkürler.

2. Vuats

Vuats Onu bunu eleştiren! :>
    Site Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    35
    Japoncadan direkt olarak çevirebilmek hem inanılmaz zahmetli hem de sadece duyarak her kelimeyi anlamak neredeyse imkansız.En azından bizim fansubumuzda bu kadar ince eleyip sık dokuyabilecek japonca bilen birisi yok.Diğer fansublarda durum nedir bilmiyorum fakat muhtemelen teklifinizi kabul edemeyeceklerdir.Çok fazla vakit alacağı gibi, inanılmaz düşük bir kitleye ulaşmak için de bu zahmete gireceklerini sanmıyorum.
    Ayrıca japoncadan direk çeviri yapan bir fansub bilmiyorum. Umarım isteğini yerine getirebilecek bir fansub bulursun.